Adam

Co jsou to pícniny?

Nejlepší odpověď
Pamprlice

Pícniny = rostlinné druhy, které jsou pěstované ke krmným účelům. Označují se tak rostliny v porostu – ještě než se sklidí. Rozlišují se například podle obsahu chemických látek, které převažují, na sacharidové a bílkovinné.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/P%C3%AD­cnina

Další odpovědi
alenka901

zemědělství rostlinné druhy z různých systematických čeledí, zejm. lipnicovité a bobovité, které se pěstují pro krmivo (píce) hospodářských zvířat. Z polních pícnin převládají zejm. jeteloviny, kulturní trávy, silážní kukuřice a luskoviny (některé se zařazují jako meziplodiny). Na loukách a pastvinách se jako pícniny využívají všechny rostliny s výjimkou jedovatých druhů.