hanny 2

Co jsou to pagody?

Nejlepší odpověď
annas

Pagoda je označení pro buddhistickou věžovou stavbu, která se vyvinula z indické stúpy a je běžná ve východní a jihovýchodní Asii.

Více na:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pa­goda

Další odpovědi
quentos

orientální stupňovitě se zužující věžovité chrámové stavby (Slovník cizích slov ED)

Do tvaru pagody je btw doporučováno též stavět hranici na založení ohně, neboť do ní může více vzduchu, takže se rychleji rozhoří. Ze čtyř klacků se vytvoří čtvrec, na něj další, menší čtverec z dalších čtyř klacků atd.

dědapetr

Pagoda je věžová stavba např.v číně a nebo při táboráku

Děda Louda

Pagoda je orientální stupňovitě se zužující věžovitá chrámová stavba.
Přeneseně se výraz užívá např. pro hranici dříví podobného tvaru připravenou pro zapálení (obvykle) slavnostního ohně třeba v tábornické osadě nebo při pálení čarodějnic (30.4.).
Rusky je to počasí.