dust8

Co jsou to nezaúčtované transakce v transakční historii internetového bankovnictví a kdy dochází k jejich zaúčtování?

Odpovědi
Funna

nezaúčtované transakce jsou platby kartou, které ještě nejsou zaúčtované na účtu…tzn. sice si to už zaplatil, ale banka to zatím nepřevedla…zrušení takové transakce není možné a proběhnout nejpozději do několika dnů, pevný čas není daný, záleží jaký máš typ karty a jakou banku…

Kepler

U České spořitelny mi to zaúčtování proběhne většinou druhého pracovního dne.

Pepa25

Záleží na nastavení zaúčtování plateb v konkrétní bance. Obecně to jsou:

  1. platby debetní kartou spojenou s účtem od okamžiku zaplacení (a blokace příslušných prostředků na účtu) do zaúčtování
  2. podané příkazy k úhradě před splatností – ty jdou obvykle odvolat
  3. nětkeré banky ukazují jako „nezaúčtované trasakce“ i trvalé příkazy před splatností.

Nejpravděpodobněji to ale bude platby kartou.