bolak

Co jsou to lelky?

Často je prý chytám, ale pořád jsem chudý, takže nic cenného to asi nebude.

Nejlepší odpověď
annas

l
Lelek je pták. U nás žije Lelek lesní. Je velký jako kos, hnědý a poměrně nenápadného vzhledu. Má velké oči a hubené nohy. Při letu je slyšet plácání jeho křídel. Loví drobný hmyz, ale až navečer. Jinak sedí jak přikovaný celý den na větvi stromu a ani se nehne.

To dobře věděli ptáčníci, kteří v dřívějších dobách chytali ptáky na lep (viz rčení chytnout na lep) Na tohle chytání se pořídilo vodorovné prkénko na nožičce, které se pomazalo lepem a nasypala návnada. Lep nedal přilétnuvšímu ptáčkovi odlétnout, přichytil se většinou za pérka na letkách.

A ptáčníci dobře věděli, že lelek lesní se nikdy nechytil. Přes den seděl na větvi, v noci chytal létající hmyz a to se tedy lepu vyhnul.

A protože lelka lesního nelze chytit, pak ten co „chytá lelky“ nedělá prakticky nic, jen tak zírá...........

http://www.on­tola.com/cs/di/c­hytat-lelky

Ve dne je lelek neobratný, takže jedině v noci, pokud nespíš, můžeš okounět, civět, nic nedělat, chytat lelky. A pak prodat – třeba své myšlenky, ale i přemýšlení je občas u někoho námaha… Takže nezbohatneš …

Další radu, kde můžeš chytit lelky, najdeš v odkazu.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kde-se-daji-chytat-lelky

Další odpovědi
MonkeyKing

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Le­lek_lesn%C3%AD

Když chytíte pštrosa a prodáte ho, tak možná budete bohatší

Hamon

Mezi tím, že je často chytáš a že nic nemáš není žádný vztah. Spíš to svědčí o tom, že jsi nepříliš šikovný :)

marci1

Když „chytáte lelky“, tak to znamená, že zase neděláte nic a jen „čučíte“ do prázdna. 🙂