Altair-AC

Co jsou to komplexy z mládí a jejich vybíjení?

To jako když v mládí je šikanován někdo tak se mu postupem času usadí komplex a pak si to vybíjí na jiných nebo jak to je?

Nejlepší odpověď
annas

Komplexy jsou pocity, představy, postoje, které ovlivňují chování, třeba,to, že se dotyčný cítí neuznávaný atd. ,

Např. komplex méněcennosti, tzv. mindráky, možná jste slyšel o oidipovském komplexu – milostný vztah matky a syna – ovliňuje partnerský vztah v dospělosti atd.

Komplex méněcennosti – někdo vytýká druhému, že je horší než ostatní, že nic neumí atd., takže se snaží něco udělat, byť špatného, nechá se vydírat, aby neukázal, že je slaboch.

Časio to začíná v rodině, když rodiče uznávají např. prvorozeného syna, vkládají do něho naději, i když on třeba nechce dělat to, co otec. Mladší dítě pak trpí – vytvoří se u něho komplex, že o něho rodiče nestojí.

Šikana – třeba ve škole – znala jsem kluka, jemuž se ostatní smáli, že nechodí moderně oblékaný, i když byl vždy upravený. Proto se mu vysmívali i kvůli tomu, že byl vždy připravený do vyučování. Byl tak vystresovaný, že nebyl schopný někdy mluvit.

Často se objevují komplexy z toho, že je dotyčný malý, nebo tlustý, nešikovný, takže se dotyčný, spíš dotyčná, trápí, někdy přestane jíst – anorexie a bulimie …

Bohužel, dítě je smutné, mění se jeho chování, někdy to ujde pozornosti i rodčů.

V dospělosti si pak občas dotyčný vybíjí zlost na ostatních, jedná podobně jako se ostatníchovali k němu, často tedy násilně, týrá i zvířata atd.

Ale nemusí to být vždy. Může trpět, mlčet, stáhne se do sebe.

Těžko říct, u každého to může být jinak, každý je jinak odolný psychicky, jeden se cítí ušlápnutý, zbytečný, jiný je agresívní a zlý. Záleží na tom, s kým se v dospělosti setkávé a stýká, jaké má zaměstnání atd. Hodně ho ovlivňuje i prostředí. .

Další odpovědi
Kepler

Z dětských let si pamatuju na kamaráda, který byl svými rodiči držen hodně zkrátka, všechno mu zakazovali, dalo by se říci, že byl svými rodiči šikanován. Byl to takový uťáplý mamánek. Pak jsem ho po létech náhodou potkal a nevěřil jsem svým očím: stal se z něho čistokrevný chuligán a gauner. To je námět k přemýšlení, je to tak?