dudu

Co jsou to hříšné myšlenky?

Moje teta, která byla jakousi černou ovcí rodiny a už za první republiky dostala trojku z chování když byla přistižena jak hraje mariáš v náboženství, mj. replik říkávala: „žena je nejvíc pobožná, když leží na kříži a příjímá tělo páně“. Myslela tím to co já, a co jsou vůbec podle vás tzv. hříšné myšlenky malého českého člověka?
Doplňuji:
Prosil bych více fantazie, než Panenka., jak vypadají a kde se „k čertu“ berou?

Nejlepší odpověď
ten který je

Moje paní mi říkala že i když pomyslím na nějakou cizí ženu tak i zato půjdu do pekla.:-(

Další odpovědi
Miroslavst

Tak v tom případě, já mám to peklo už dávno zaručené. Ať myslím jak myslím, furt to jsou jen ty hříšné myšlenky :D
Kde se berou, V hlavě každého z nás. Tedy pokud opravdu nepatří k těm opravdu slušným, ale to asi nikdo.
Doplňuji:
To Panenka: cituji:„Hříšné myšlenky jsou neslušně vypadající fotky“. To nejsou hříšné myšlenky. Hříšné myšlenky jsou ty, co si představuješ, že s tou osobou na té fotce děláš.

quentos

hříšné myšlenky neexistují. Bůh nám dal absolutní svobodu myšlení a miluje nás bezpodmínečnou láskou – podobně jako každý miluje to, co stvořil – , pročež ho nedokáže nasrat naprosto nic. Jo a Panenko, to snad nemyslíš vážně – kdyby tohle bylo hříšné, už by lidstvo dávno vyhynulo. Já tím pádem nejspíš podle tebe hřeším v podstatě denně ;{DDD

Bumbes

Hříšná myšlenka je, doufat, že někdy někdo potrestá všechny tuneláře a zkonfiskuje jejich nakradený majetek.
To bychom pak možná mohli jít do důchodu v 50 a školné i poplatky ve zdravotnictví by byla minulost.

BENYTA

At to tvoje teta myslela jakkoli,podstatné je,že to slušně řekla.
Kdysi jsem bývala takovým puritánem,že pro mě byly hříšné i ty fotky,jak píše Panenka.
Dnes jsem totálním volnomyšlenká­řem,takže mou nejhříšnější představou je orosený Braník,a hříšné je to nejvíc proto,že ta představa mi naskočí už ráno,sotva oči otevřu,zvlášt v těchto dnech.
Každý si je představuje jinak,ale každý je má.

annas

Každému z nás se občas hlavou toulají různé, řekněme hříšné myšlenky. Záleží jen na tom, jakou jim dáme moc a kam je necháme dojít.
Kdysi by byly smrtelným hříchem, za který by se člověk dostal do pekla. Jak je dnes nazvat? Ošklivým zlozvykem? Nebo platí – čistému vše čisté?
Každý má jiné měřítko, někdo si myslí, že nic špatného nedělá a na nic ošklivého nemyslí.
Vzpomínám si, že kdysi v hodinách náboženství nám kněz uváděl sedm vlastností, jichž se máme vyvarovat a které jsou cestou do pekla. Jsou to: závist, lakota, obžerství, chtíč, lenost, pýcha a zloba. I když bych řekla, že všechny tyto „hříšné myšlenky“ nemají stejnou platnost. Jak pro koho.

led

„hriešne“ myšlienky malého českého (nielen českého) človeka, je dôstojne žiť

anonym

Určitě jste slyšel o „Desateru“. Třeba tak?
Ono je to ale asi myšleno alespoň napůl v legraci,žertovně.

Kde se"k čertu berou"? No právě od něj,od čertíka Bertíka.
Co je zakázané,je lákavé.

oskar

Hříšné myšlenky nás provázejí celý život.

panenka

Hříšné myšlenky jsou neslušně vypadající fotky a nebo když si například představuje někoho například nahého to jsou ty hříšné myšlenky.