Co jsou to grundle a z čeho se dělají?

Máme domácí úkol a s tímhle si newím rady mohli byste mi poradit?

Nejlepší odpověď
annas

GRUNDLE, ANČOVIČKY

  • jsou malé rybky se štíhlým válcovitým tělem jako např. mřenky, hrouzci aj., které se kdysi prodávaly v podolských a branických restauracích, hlavně v létě a na podzim. V současné době jsou grundle dostupné celoročně v mrazících boxech našich samoobsluh dodávané firmou Nowaco. Dříve se podávali se strouhaným křenem a chlebem. V návodu na obalu koupených mražených rybek je doporučováno podávat je se zeleninovým salátem, nebo nějakou pikantní studenou omáčkou a pečivem. Další podrobnější informace jsou v DDK u předpisu „Smažené staropražské grundle“.

Řazení na stránce podle abecedy.

Zdroj: http://dadala­.hyperlinx.cz/le­xi/lexirG.html

Další odpovědi
iceT

Grundle jsou malinke rybicky,obalovane v mouce a smazene,podavaji se jako chutovka.

hanulka11

Grunle jsou dobrota a na řecký způsob-
Smažené grundle

Malé rybky kolem 5 cm důkladně propereme, necháme okapat a obalíme v mouce, do které jsme přidali papriku (nejlépe v igelitového sáčku a protřepat), vybrat do rozšlehaných vajíček a do strouhanky (opět použít igelitový sáček). Smažit v rozpáleném oleji. Velmi vhodné k vínu a pivu.