sportak

co jsou to gamma vlny?

nějaké pulzy či co?

Nejlepší odpověď
briketka10

gama vlny se vztahují k nervovému vědomí,prostřed­nictvím mechanismu vědomé pozornosti. Gama vlny jsou pozorovány jako nervové synchronizace z vizuálních podnětů jak při vědomí, tak i při podprahovém stimulu.
zdroj :http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Moz­kov%C3%A9_vlny_ga­ma
Doplňuji:
Gama (25 – 100 Hz)
Vlny gama jsou nejrychlejší frekvencí, na níž může mozek fungovat. Díky nim lze zažívat náhlá jasnozření, případně vysoce efektivní zpracování informací. Experimenty prováděné u tibetských mnichů prokázaly souvislost mezi transcendentálními duševními stavy a vlnami gama. Když byli mnichové vyzváni, aby uvolnili pocity soucitu, jejich mozková aktivita přešla na frekvenci gama. V tomto stavu máte pocit, že dokážete všechno.
http://www.ac24­.cz/zpravy-ze-sveta/3384-mozkove-vlny-a-rozsirene-vedomi

Další odpovědi
Kelt

Pod pojmem gama vlny, si mohu představit elektromagnetické záření s krátkou vlnovou délkou a vysokou frekvencí, které proniká různými materiály- obdoba rentgenového záření, nebo kosmické záření,. Jedná se o proud neutronů, proto prochází každou látkou. Konkrétní údaje o vlnové délce jsou ve vyhledávači.