LůcaDůcaPůca

co jsou to dramatické tance?

Doplňuji:
když je kroužek dramatické tance tak jak se to tancuje ? jak to vypadá?

Nejlepší odpověď
anonym

Odpovím otázkou. Co je výrazový tanec? Já to vidím ve stejné nebo podobné kategorii. Tanečnice největší je tady Damiana, ta ti asi odpoví nejlépe.:D

Další odpovědi
Damiana

Dramatický tanec by mohl být každý výrazový tanec – ať už jde o balet Svěcení jara v Národním nebo zmiňovaný (a zavrhovaný) tanec u tyče. Obojí je expresivní vyjádření pomocí pohybových prostředků za podpory hudby – pro publikum.
Když budeš trsat na diskotéce s kámoškama v kolečku na Tacata, drama to být jistě může, ale dramatický tanec jako takový – to jen těžko…:-)

anonym

Slovo „drama“ původně znamenalo tanec satyrů, ztělesňující určitý děj, a teprve později jevištní představení, především v tragédii. Základní teoretické principy dramatu ustanovil Aristoteles ve své Poetice, kde pojednává o tragédii. Děj dramatu se odvíjí prostřednictvím přímé řeči. Do 11. století bylo veršované, v současnosti převažuje próza.

led

Tanec pôvodne tancovaný nie pre zábavu, ale kvôli konkrétnemu účelu – bojový a víťazný tanec, volanie dažďa a podobne,.
Neskôr sa tento druh tanca využíval aj ako pri iných príležitostiach, dožinky,tanec radosti, vyvinul sa z toho takzvaný scénický tanec, konkrétne vyjadrujúci emócie postáv, či priamo dej. V prípade dramatických krúžkov by som dala dramatický tanec = scénický tanec.

Doplňuji:
na úsmevnú otázku manon „ty u tyče“. Tanec u tyče naozaj je istý druh dramatického tanca – vyjadruje milostné lákanie druhov.
Ak by som na to pozrela iným pohľadom, ide o známy výjav:
Had prevtelený do Evy ovinutý okolo stromu, láka Adama odtrhnúť Jablko poznania

venkovan

Zeptej se táty co dělá když potřebuje od mámy kapesné.

manon

No, ty u tyče to nebudou :) Z toho ta otázka vznikla, ne?
Doplňuji:
Aby to nevypadalo jako výkřik do tmy, tak pro ty, co to nečetli – včera uveřejněno: http://www.no­vinky.cz/koktej­l/278105-striptyz-u-tyce-je-dramaticky-umelecky-kus-tvrdi-nocni-klub-a-odmita-platit-dane.html