Kelt

Co jsou to boby, myslím luštěniny?

Tak znám hrách, čočku, fazole to jsou luštěniny a vše jsem jedl. Hrách mám rád syrový, čočku s párkem a podobně. Ale co jsou to boby? Ty jsem nikdy nejedl, nebo si to teda myslím. Nemá to náhodou ještě jiný název? Jak to chutná, děkuji.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Bob je pěstován jako zelené hnojení a jako krmivo pro hospodářská zvířata (odtud název bob koňský). V lidské stravě se v Čechách bob příliš neobjevuje a ani v minulosti nepatřil k častějším pokrmům.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Bob_obecn%C3%BD

Další odpovědi
Kepler

Pokud máme na mysli sojové boby, opravdu se jedná o luštěninu, vyrábí se z něj třeba tempeh nebo sojové mléko.

EKSOT123

Bob obecný (Vicia faba) podle názvu patří mezi vikve. Říká se mu také koňský bob, pěstuje se zejména na krmení a zelené hnojení.
V Liberci v jedné vývařovně s oblibou vaří polévky s bobem. Tedy bobů je víc odrůd, ale tento má etra velká semena, aspoň dvojnásobná než fazole. Polévka je opravdu výborná, ale vařený bob se dá jíst i k jiným jídlům. Bohužel jsem si ho v běžných supermarketech nějak nevšiml, je ale pravda, že jsem po něm nepátral.

Ametyst

To je pravda. Znám jenom sójové boby, a ty nejsou zdejší.

cochee

Bob je bob (Vicia sp.) a sójové boby jsou sója (Glycine sp.), nevím, proč někdo označení „sója“ ještě zkomplikoval slovem „bob,“ „sójové boby“. Pokud někdo použije slovo „boby,“ nejspíš nemyslí sóju, kterou by označil slovem sója, ale ty první boby, co jedli kovbojové na Divokém Západě. (Mimochodem, sója se do USA dostala cca v polovině 18. století.)

marci1

Možná máš na mysli boby sojové. Existují v různých barvách: žluté, zelené, červené a černé. K přípravě jídel je nejvhodnější sója žlutá. Uvařené boby, které se musí velmi dlouho vařit, mají jemnou ořechovou chuť. 🙂

Beno

Bob obecný se používá jako zelené hnojení, krmivo pro zvířata.
https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Bob_obecn%C3%BD