DAM

Co jsou to

v počítačové terminologii makra? K čemu slouží, atd.

Nejlepší odpověď
anonym

Makro je sled (posloupnost) akcí (příkazů), které se postupně vykonávají v rámci nějakého programu a které může uživatel spustit najednou.

Z této velmi jednoduché definice vyplývá jejich užití. Makra jsou vhodná tam, kde potřebujeme opakovat určitý sled akcí, tak abychom obdrželi požadovaný výsledek. Je jasné, že pokud se bude jednat o více než 5 akcí v rámci jedné série, bylo by vhodné si těchto pět akcí zapamatovat a posléze jejich vykonání spustit jediným kliknutím myši.

V současné době je však představa maker rozšířena z původně příkazově orientovaného makro jazyka do programovatelného jazyka maker, který v sobě zahrnuje možnost vytvářet struktury ovládacích prvků, pracovat se subrutinami, funkcemi a možnosti přístupu k Windows API.

Současné makro můžeme tedy nazvat aktivním prvkem, protože umožňuje vytvářet složité programové struktury a navíc může komunikovat s uživatelem prostřednictvím grafického uživatelského prostředí.
něco o makrech:

Zdroj: http://www.david-zbiral.cz/makra.htm