babča

Co jsou telecí líčka?

druh masa

Nejlepší odpověď
dědapetr

Telecí líčka je maso s telecích hlav z čelistního svalu.

Další odpovědi
hanulka11

jemné masíčko z líček telat
je to delikátní

Telecí je nejjemnějším druhem masa a líčka jsou tím nejdelikátnějším kouskem, takže i kdybyste je ještě nikdy nejedli, dovedete si představit, jak úžasně chutnají. Kousky masa se lehce odlupovaly od vidličky a tenké vrstvičky tuku dávaly každému soustu lahodně krémovou příchuť. Líčka byla podávána s hustou hnědou omáčkou a (možná až příliš) malou přílohou složenou z gratinovaných brambor a poněkud mdle vypadající vařené zeleniny.

Stephanie

Telecí líčka jsou pokrm, který se připravuje i na víně. Druh masa je nečekaně telecí. ;-D

elektrikář

Vynikající surovina na bezva guláš.

pokazdejinak

telecí tváře… líčka jsou zdrobnělina od líce