maliňák

co jsou slovotvorné částice?

Nejlepší odpověď
annas

Slovotvorné částice = přípona, která zůstává při skloňování nebo časování daného slova na jeho absolutním konci v nezměněné podobě, zatímco slovo se pomocí obměny koncovek ohýbá.

(Např. t-o-ho-hle, t-o-mu-hle; -si (c-o-si, jak-ý-si), (t-en-hle, t-o-ho-hle), -to (t-a-to, t-é-to, t-ím-to).

Takže hle, si, hle – zkuste skloňovat a uvidíte.

Další odpovědi
anonym

Koukni na tyhle morfémy:
http://www.vi­deodoucovani.cz/ho­me/video/100-tvoreni-slov-a-stavba-slova#.VU9-YWN01lY