Retko

Co jsou referencni databaze???

Dik

Odpovědi
Bičiště

Referenční databáze je databáze pouze na ukázku, jakýsi vzor, který není určený k používání,ale pouze k předvedení.

Marvin

„Databáze je soubor záznamů (dat, informací, znalostí) spolu s jejich organizací v technických zařízeních informačních a komunikačních technologií. “

„Referenční databáze soustřeďují informace o tom, ve které databázi nebo jiném informačním zdroji lze žádané informace s určitou pravděpodobností nalézt, o nejrůznějších připravovaných akcích (konference, výstavy, veletrhy, kongresy, semináře). Lze sem zařadit i adresáře a publikace odpovídající na dotaz „kdo je kdo“ a některé firemní adresáře nebo produktové katalogy, seznamy nově vycházejících či vyšlých knih, knihovní fondy a jejich rejstříky atp. “

Zdroj: Informační zdroje v odborné literatuře, doc. Ing. Jan Vymětal, CSc.

quentos

databáze odkazů (na něco / k danému článku), jestli tomu dobře rozumím…?