Svobodny

Co jsou archivní a co ilustrační záběry? Je mezi nimi nějaký rozdíl?

Pokud ano, tak jaký?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Ilustrační záběr znamená, že je to fotka z jiného místa, jiného případu- jen ukazuje, jak to přibližně může vypadat. Např. u článku s dopravní nehodou dají ilustrační foto nějakého policejního auta, ale není to fotka z místa nehody.
Archivní záběry jsou na rozdíl od ilustračních autentické.

Další odpovědi
annas

Netuším, zda byla porucha na Odpvoědích, nebo u mě, nemohla jsem odpověď odeslat.

  1. 25. 2. 1948 byl u nás nastolen totalitní režim v čele KSČ. U příležitosti tohoto „neblahého“ výročí se objevily v TV, v tisku i na netu tzv. archivní (skutečné) fotografie z doby před 70 lety. Bylo na nich vidět, co se tehdy dělo, jak to v Praze vypadalo.
  2. Ilustrační či ilustrativní obrázek , záběr vysvětluje, objasňuje text. Používá se často v reklamě. Obchod nabízí zboží, vloží fotografii , jak by výrobek mohl vypadat.

Jenže dodavatel může nabídnout zboží od jiného výrobce, jiné barvy, ale ve stejné nebo vyšší kvalitě.

Často se objevuje i v inzerátech. Někdo koupí vázu, vloží fotografie a napíše ilustrační foto. Takže tak nějak by měla požadovaná váza vypadat.

Určitě znáte ilustrace v knize, které jsou třeba kreslené a naznačují některé situace v knize.