autacek

Co jsou ochotni rodiče obětovat pro zdraví a budoucnost svých dětí a potažmo děti jejich dětí? Nebo jim jde jen o sebe?

A podotázka, je pro budoucnost dalších generací nutné mít zdravé veřejné finance, nebo od kterého věku to již člověk začne vnímat jako „po nás potopa“?

To, že doteď se žilo na dluh budoucích generací, případně z toho co se ukradlo generacím předchozím, je jistě také odpověď.

Odpovědi
Mc Merkurion

… já odpovím otázkou:
Co jsou ochoni děti obětovat pro své rodiče a prarodiče ??? — někteří jsou ochotni je ve vlastním zájmu obětovat ---

JežíšKristus

Asi nelze generalizovat. Každý to má jinak. Některé děti jsou od narození beneficienty svěřenského fondu, a mají pravidelný pasivní příjem. Jiné děti jsou odmala zanedbávané, případů trestného činu zanedbání vyživovací povinnosti ale není tolik (70 % trestných činů činí TČ krádeže).
Starší ročníky nejsou s to chápat význam veřejných financí, proto naše politická situace vypadá tak, jak vypadá. Ekonomické myšlení je v postsovětských republikách v zásadě nulové. Obyčejní lidé nedrží akcie, tak jako na Západě. Tesla za poslední rok vystoupala o 700 %. To teoreticky znamená, že všichni Češi mohli jen za minulý rok navýšit své peníze sedmkrát! Já tak učinil, a z mé tisícovky mám sedm tisíc, nicméně pro většinu Čechů jsou kapitálové trhy abstraktním pojmem. Stejně tak jsou veřejné finance, kdy hnutí ANO činí učebnicovou ukázku popravy veřejných financí (dokonce za situace, kdy dostáváme eurodotace), nicméně preference hnutí ANO nespadly na nulu. Tolik k zájmu o naše děti.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.