Retko

Co jsou korsáže??

Co jsou korsáže??…

Nejlepší odpověď
annas

Korsáž je květina, kterou mívá ženich a ostatní hosté zapíchnutou ve svatební den v klopě. U ženicha je zpravidla z květu, který je zastoupený ve svatební kytici nevěsty.
Doplňuji:
Podle PSJC

Další odpovědi
kenyrts

Přízdoba pro ženicha a svatebčany

Květina v klopě, je velmi stará tradice, která se datuje od roku 1840. Tehdy bylo samozřejmostí , že muž, který šel do společnosti měl v klopě kytičku. Klopa neboli korsáž,* proto ke svatebnímu obřadu jistě patří. Dává se na levou stranu pánského obleku. Ženichova korsáž je zhotovená nejlépe z květů, které jsou použity ve svatební kytici nevěsty, aby byl svatební pár sladěn.

V anglosaských zemích je zvyk dávat korsáž i ostatním svatebčanům. K nejoblíbenějším květinám patří bílé karafiáty a růže.
V naších zemích se svatební hosté ozdobí snítkou myrty. Na Moravě a Slovensku to byla rozmarýna.