Co jsou kalamári?

V restauraci jsem si objednala kalamári na česneku. Bylo to výborné, ale vůbec nevím, co jsem vlastně jedla. můžete mi odpovědět?
s pozdravem Pavla

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Pokud mi slíbíš, že to nepůjde ven, tak ti to řeknu.
Jsou to chobotničky.

Další odpovědi
panenka

Je to lahůdka středomořské a japonské kuchyně
Kalamáry patří k hlavonožcům. Mají protáhlé štíhlé tělo s dvěma ploutvemi na konci těla. Mají deset chapadel. Nejčastěji se konzumují právě chapadla sépií stočená do kroužků. Měkčí jsou kalamáry menší.
více zde v odkaze.

Zdroj: http://www.gas­troportal.org/gas­tro-1/pruvodce-nakupem/ryby/ka­lamary