Retko

Co jsou diskretni techniky??

Proc se jim rika diskretni??
Bude se patrit napr. diskrétní Fourierova transformace.

Dik
Doplňuji:
Nice :)
Ale to bych to nedaval do technickych ved.

Nejlepší odpověď
arygnoc

sú o matematické a fyzikálne operácie prevádzané v nespojitom prostredí, náhrada spojitého prostredia (kontinua) systémom diskrétnych bodov, v ktorom sa sústredia fyzikálne parametre popisujúce stav alebo vlastnosti príslušného miesta kontinua.

Další odpovědi
Dochy

Diskrétní na rozdíl od spojitých veličin mohou nabývat jen určitých hodnot. Diskrétní operace jsou třeba nad celými čísly, spojité operace nad reálnými. Spojitý regulátor bude tvořen analogovými zesilovači, diskrétní regulátor bude měřit veličiny s pomocí AD převodníků, regulařní zásah spočítá a pomocí DA převodníků, spínačů, apod provede regulační zásah.

Děj může být diskrétní v hodnotách (omezení rozlišení hodnot – třeba 16b převodník – 65536 jedinečných úrovní) a diskrétní v čase (např. měření jen 10× za sekundu). Zpravidla když už jsme v těch diskrétních operacích, zpravidla jsou diskrétní v čase i v hodnotách zároveň.