hapiky

Co jsou časové přeludy a mohou (stará) zrcadla tyto časové přeludy způsobit?

Zrcadlo prý může při dlouhodobém pozorování za určitých okolností člověka ztumpachovatět.

Odpovědi
Edison

To může způsobit kde co… Tyto časové přeludy, nebo-li deja vu způsobuje chilkový asynchronní chod některé z částí mozgu. Zpravidla se projeví pokud se to stane krátkodobé paměti, třeba v průběhu vutváření zápisu. Nikdo přesně neví, jak dlouho tento stav může trvat, ale osobně to odhaduji na nanosekundy. Ale i to stačí na to, aby se vrátil vjem z paměti do vědomí a vnikl tak dojem, že daná událost již proběhla v dřívější minulosti. V zásadě to nemá žádné důsledky na fungování mozku. Leda pokud by se to dělo příliš často, moho by to indikovat nejakou mozgovou poruchu.