marichri

Co jsou arteple?

Nejlepší odpověď
anonym

Řekla bych, že jde o erteple, čili brambory.

Další odpovědi
Drap

Ne arteple, ale erteple. Tak se v některých lokalitách nazývají brambory.

Damiana

Jen doplním Quentose, že se používala jak zkomolenina erteple, tak se německé slovo (erdapfel – zemská jablka) i překládalo a ještě komolilo na „zemčata“.

led

Arteple, erteple nárečové vyjadrenie zemiakov, brambor z Moravského Slovácka.
Ponúkam aj ďalšie názvy brambor:
http://www.po­rada.sk/t147128-grule-svabka-bandurky-erteple-zemiaky.html

quentos

trapný germanizmus pocházející ze zkomoleného něm. Erdapfel – brambora.