Rokio

Co jsem dělal v této situaci špatně?

Každého, kdo přišel do čekárny u doktora, jsem vřele a vlídně pozdravil. Dvě holky se tomu smály. Jakou jsem udělal chybu?

poznámka: Je stanoveno, kdy čekat, až nás pozdraví někdo druhý, ale je naprosto jedno, jestli převezmeme iniciativu a pozdravíme první. Jinak první zdraví vždycky ten zdvořilejší.

Nejlepší odpověď
Drap

Neudělal jsi chybu. Neni chybou kohokoli pozdravit, je to slušnost. Chyba by se měla hledat na druhé straně.

Další odpovědi
marci1

V uzavřené místnosti (čekárna u lékaře, školní jídelna či kancelář, sborovna, malý obchod, školní třída) zdravíme jako první při našem vstupu a při odchodu z místnosti.

Děda Louda

U lékaře se zásadně nezdraví, protože bychom se uzdravili sami i bez jeho kvalifikované pomoci.

kapka

Podle pravidel slušného chovani zdravi ten, kdo do uzavřeného prostoru, kde uz lide jsou, vejde. Ti, co uz tam jsou mu neodpovídají. Ted asi par lidi tady naštvu, ale budu upřímná. Neznáte pravidla chovani a ještě si vymyslite, jak kazdyho zdravíte – mířeno na ty, co tu v tom smyslu odpovídají. :D

M_Petr_M

Spíše se smály tomu že jsi strašně zdvořilý. V dnešní době je ve stylu spíše nezdravit. A pokud si zdravil úplně každého možná že jsi vypadal jako šašek.

MobilManiak

Nic, je to slušnost, ale těm holkám to přišlo směšné, že jsi pokaždé každého pozdravil. Někteří vychování zkrátka nemají a vychovaným se smějí. U doktora moc lidi (vůbec) nezdraví příchozí a odcháející.

Šidlo

že ste išli k lekárovi v čechách, nie v nemecku či v rakúsku

neberte to ako výsmech, myslím to vážne…v normálnych krajinách sa na vás kukajú ako na hovado ak nedodržiavate základy etikety…

Kelt

Pokud přicházím do místnosti, kde je více lidí, tak při otevření dveří navážu oční kontakt s prvním člověkem kterého vidím, pozdravím a mírně ukloním hlavu. Někdo odpoví, někdo jen kývne. Není nutné zdravit každého.Pozdrav by měl být nenucený, ale jasný, nepodbízivý. Hlavně si zapamatuj kolikátý jsi, ať nikoho nepředběhneš.