manon

Co ještě dodat k takovému shrnutí?

http://usti.blog­.cz/0911/neko­lik-vet-vystihujicich-stav-ceske-spolecnosti-v-lete-2009

Nejlepší odpověď
anonym

já bych to snad podtrhnul tímto video sestřihem z vystoupení George Carlina … sice hovoří o amerických volbách daleko od nás, přesto se v mnoha slovech jistě dobře najdeme 🙂 https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ISYtDsiv­zkY
Doplňuji:
… tohle je prostě to nejlepší co dokážeme, to nejlepší co náše společnost umí vyprodukovat 🙂

Další odpovědi
radce

Tři roky staré, ale stále aktuální – bohužel…

mosoj

Názory paní Šiklové znám a plně se s nimi ztotožňuji. Za to jsem obviňován že mám levicové názory. Dokonce se do toho pořád pletou nějací komunisti.

anonym

Žiji asi na jiné planetě, protože tohle popisování myšlení a skutků Čechů je mi naprosto cizí.
Doplňuji:
Nezávidím, že má někdo více peněz a majetku – jíst mám co a bydlet vlastně také. Nenadávám, že se cokoliv zdražuje a často si ani zdražení nevšimnu. Nepotřebuji mít drahé věci a kupovat si dražší potraviny (i když u některých raději sáhnu po těch s vyšší cenou). Bulvární plátky nečtu a ani papírové noviny. Občas si přečtu zprávy na internetu, ale převážně o kultuře a přírodě. Na televizi se podívám jednou za čas na nějaký film a na seriál Věřte-Nevěřte. Někdy zhlédnu nějaký dokument nebo pořady pro děti. Mám se tady dobře a mám i svoje názory za kterýma si stojím. Život beru s humorem (hlavně černým).

BANAN93

Na každou svini se vaří voda
Mě by spíš zajímalo, jestli do naší politiky vstoupí konečně nějaký „hrdina“ , který si bude vědom, že jeho funkce je posláním zajistit milionům lidí lepší život a ne obohacovat sebe.

Radek John – o tom sem si myslel, že tam něco udělá, ale je to stejná prodejná mrcha jako ostatní

manon

BANAN93: Nevaří. To je z lidových pověstí a bajek. Zlo prohrává a dobro žije :) Jooo a z prezidentské vlajky. Tam se píše myslím Pravda vítězí… No, už aby to bylo…

anonym

dejte jakkoliv čisté povaze moc, dejte mu strach že o tu moc přijde, a začne se chovat přesně tak, jak se chovají všichni politici. Začně skrývat chyby, začne se vymlouvat, začne přemýšlet kde by pro sebe něco urval aby se zajistil pro případ že o své teplé místo opravdu jednou přijde … na politické sesli se zkrátka neumí chovat čestně nikdo.

manon

Tak.
A moc dobré video. Máš u mne schovanou nominaci – později, abych neuzavřela otázku zatím.
K videu: Snad jen opravdu začít každý sám u sebe, u vlastních postojů a každodenního chování, v rodině a od útlého věku.
Tomu se říká utopie tuším :)