polki12

co jedí vosy

Nejlepší odpověď
dědapetr

Vosa se živí převážně nektarem, pochutná si však i na sladkém ovoci nebo limonádě. Larvy vosy obecné jsou ovšem dravé. Dělnice vyrážejí každý den na lov kořisti, nejčastěji much a různého malého hmyzu, které usmrcují kusadly,občas použijí i žihadlo.

Další odpovědi
hanny 2

Vosy zabíjejí jiný hmyz, který slouží jako potrava pro jejich mladé neboli larvy.

masakrmen

Ještě bych zmínil že okusují dřevo, které smísí se slinami. Tato vytvořená hmota pak složí ke stavbě hnízd, kde na nějakou část ještě zcela nepostaveného hnízda tuto hmotu „vyzvrací“ a kusadly urovnají. To je jen tak na okraj, protože to dřevo nestráví, jen sem si na to vzpomněl 🙂