zjentek

Co je za problém či závadu, mlží-li se zčistajasna v autě při dešti skla zevnitř?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… mezi volantem a sedačkou >>> stačí pustit ofuky, je přeci jasný, že déšť ochlazuje vokna …

Další odpovědi
Drap

Rozdílné teploty a velká vlhkost vzduchu.

Hlada

Vysoká vlhkost vzduchu. Jestli není přepnuté větrání na vnitřní okruh, tak do auta někudy teče. Je potřeba zkontrolovat těsnění mezi krabicí s kabinovým filtrem a karosérií a odtok vody z vnitřku. Kdyby byly mokré koberečky, mohlo by zatékat oknem. Kdyby ubývala chladicí kapalina, mohl by být prasklý radiátor.

Dochy

Nedostatečné a nesprávné větrání. Je nutné pustit větrání z venku přímo na okno. Vzduch v autě je vlhčí a pokud se dostane na ochlazené sklo kondenzuje.
Je možné si ještě pomoci klimatizací (vysušuje vzduch) či topením (zvyšuje teplý vzduch zas zahřívá sklo a tím snižuje kondenzaci a zvyšuje zpětné odpařování ze skla). Ale hlavní je pustit tam ten vzduch z venku.

Jiří Bohumil

Jde o zvýšenou vlhkost vzduchu uvnitř vozu a sníženou teplotu na skle. Nutno zvýšit větrání a ofuk na sklo. Někdy ani to nepomůže, zejména pkoud je auto plně obaszeno. Pak pouze klima, pokud je vůz vybyven. Ta pomůže vždy.