pizlicka

Co hrozí za postih, pokud jeden partner druhému opravdu nechtěně ublíží?

pokud se partneři hádají a partnerka strčí do partnera tak neštastně, že spadne, zlomí si žebro a obrazí ledvinu a skončí na pozorování v nemocnici, jaký postih hrozí partnerce, i když oba vědí,že šlo o nešťastnou náhodu, nikoli umysl? Co když partner partnerku kryje a ona sama pujde a rekne na sebe pravdu, Bude soudně stíhána? Děkuji. Dnes jsem byla svědkem takové neštastné události, kdy ta žena opravdu neagresivně, pouze emotivně strčila do partnera a on chudák spadl blbě na hranu a hned volala pomoc a měl chudák zlomené žebro a trefil se na místo, kde je ledvina.

Nejlepší odpověď
redy

No odrazit si ledvinu jen menším šťouchnutím? To měl tu ledvinu zvenku?
Jakej postih, když se dokáže úmysl, to netuším ,ale je to nějaký divný.

Další odpovědi
Mc Merkurion

kde není žalobce,není soudce…

da ny

To je pech, ale patrně jde o neúmyslné ublížení na zdraví
Lépe do nikoho nestrkat ani z legrace, natož v hádce.
„Ublížením na zdraví se rozumí takový stav záležející v poruše zdraví nebo jiném onemocnění, který porušením normálních tělesných nebo duševních funkcí znesnadňuje, nikoli jen po krátkou dobu, obvyklý způsob života poškozeného. Počítá se nad 7 dní "
Lékař by měl "nehodu“ nahlásit… vychází z toho, co oznámí pacient.
Ten kdo proplácí případnou PN bude chtít pravděpodobně „odškodné“… atp.

klumprt

Pokud je to v hádce a strčením do partnera dojde k úrazu, tak je to úmyslné – jde o tzv. nepřímý úmysl.
Když ovšem nedojde k těžké újmě na zdraví (a dle uvedené diagnózy to nevypadá), půjde nejspíše o přečin Ublížení na zdraví podle § 146 tr. zákoníku. Stíhání pro tento přečin spáchaný mezi blízkými osobami je možné jen se souhlasem poškozeného. (§163 trestního řádu)
Takže když se ti dva usmíří, a nadále zůstanou partnery, tak poškozený může odepřít souhlas a ke stíhání vůbec nedojde.

ReHu

Nestane se nic, pokud poškozený nepodá oznámení.