VP

Co je vstup AUX ?

Nejlepší odpověď
Dochy

„přídavný/pomocný“ – na co budeš potřebovat. V zásadě další linkový vsup pro připojení jakéhokoli odpovídajícího signálu (rádio, TV, přehrávač, …)

Další odpovědi
anonym

To je obvykle analogový audio vstup do zvukové karty. S jeho pomocí můžete nahrávat zvuky z mikrofonu či jakéhokoliv jiného analogového zdroje zvuku. Není to však žádní standard, je to příliš obecné označení které nijak nevypovídá o tom jaký tvar ten konektor má mít, takže to může být sluchátkový jack menší i větší i cinch (RCA konektor) … „auxilary“ v podstatě znamená jen „doplnkový“, takže to z technického hlediska znamená jen to že je to připojitelné a odpojitelné 🙂