co je vlastně pravda???

dostal jsem trest podle §180d a §171/1c a dnes jsem byl na soudě a řekli mi že se na rozsudku nic měnit nebude dostal jsem dva roky zakaz řizeni,5000kč pokutu a 325 veřejnopros­pěšných praci a když jsem tam byl před 14 dny tak mi řekli že mě předvolaj k veřejnému zasedaní a tam se trest upraví tak tomu nerozumím co dostanu nebo nedostanu.Děkuji

Odpovědi
standa

Trestný čin § 180d byl ZRUŠEN a tento skutek bude překvalifikován na „přestupek“ to je jednoznačný fakt.

Ale jaké jsou (budou) zvyklosti soudů v případě, kdy se jedná o souhrnný trest za dva a více trestných činů z nichž jeden byl zrušen, tak na to neexistuje žádný ´návod´.

Teoreticky vzato by vám ten souhrnný trest měli přiměřeným způsobem zkrátit (za ten zrušený § 180d), ale na druhou stranu byste ´vyfasoval´ nový trest za ten ´nový´ přestupek (finanční pokuta 25–50 tis.Kč + nejspíš i zákaz řízení).

Tak ono by to ve výsledku z pohledu délky trestů vyšlo na stejno…

ALE doporučuji, abyste soudu napsal dotaz, ve kterém žádáte vysvětlení protichůdných informací, které jste obdržel v uplynulých 14 dnech.