JanyOK

Co je vlastně kadidlo?

MJaké je jeho složení a kdo ho připravuje?

Nejlepší odpověď
SajmonModer

Používá se často při různých náboženských obřadech i při meditacích. Užívání kadidel jako součást náboženského rituálu převzalo ve starověku východní, později i západní křesťanství.

Produkce

Kadidlovník pravý (Boswellia sacra), což je dvouděložná dřevina z čeledi březulovitých, produkuje vonnou klejopryskyřici, která se průběžně sbírá jako kadidlo. Získává se nařezáváním kůry kmenů. Zaschlé výrony mají tvar kulovitých hrudek, zrn nebo krápníčků.
Významnou složkou kadidla jsou triterpenické kyseliny boswelliové. Používají se do nakuřovacích prášků i do zubních past, náplastí a mastí. V arabské lidové medicíně a u beduínských kmenů je kadidlo hojivým prostředkem.
Parfém Amouage je nejdražší vůně na světě a připravuje zejména z kadidla, které je pro Omán typické, a z dalších 120 přísad.
K hlavním vývozcům patří Somálsko, sev. Etiopie a jih Arabského poloostrova.

Další odpovědi
iceT

Kadidlo, neboli olibanum (anglicky: frankincense, hebrejsky: לבונה, levonah; arabsky: لبٌان, lubbān) je vonná pryskyřice, která se připravuje z tzv. klejopryskyřice. Získává se z kmene kadidlovníku (Boswellia), užívaná v kombinaci s myrhou a balzámem a při pálení vydává kořeněné aroma.
Používá se často při různých náboženských obřadech i při meditacích. Užívání kadidel jako součást náboženského rituálu převzalo ve starověku východní, později i západní křesťanství.