johana 56

Co je větším prohřeškem proti pravidlům spisovné češtiny?

Chybějící čárka,tečka nebo výrazy "kterej,druhej,vlez­lej,marnej,ap­.?Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
led

Ak svoj príspevok napísaný spisovným jazykom následnou úpravou pokazím.
Niekedy chýbajú čiarka, malé začiatočné písmeno, či výraz nespisovný ale neporušujúci slušnosť môže zvýrazniť myšlienku príspevku viac než prísne dodržiavanie sposovnosti jazyka.
Ba aj slang, či hrubý jazyk, vo vhodnej situácii môže byť užitočnejší a presnejší danej myšlienke ako spisovný jazyk. Ale v tomto prípade musí autor príspevku postupovať veľmi uvážlivo a citlivo… ale, kedy a kde, je tá vhodná situácia, nevnímajú všetci rovnako.

Další odpovědi
Psychotic

Hlasoval bych pro chybějící čárku, protože v případě nespisovných výrazů je nanejvýš pravděpodobné, že je autor napsal úmyslně a tudíž je nemohu považovat za chybu.

gecco

Úmyslné použití nespisovných tvarů bych jako prohřešek nechápal…
😉

zjentek

ty výrazy jsou celkem v pohodě ..spíš bych trestal za "úžasnej vtipnej, zvláště když je neviditelnej ..a nebo za dokonalou češtinu na stupidním fóru, ap.

anonym

Nic z toho mi nevadí, tělesné tresty bych dával za i/y a postavení ke zdi za to, když někdo (určitá sociální menšina) dokáže zprasit i obyčejné slovo.

ivzez

Chybějící čárky a tečky.
Chybějící čárka může – na rozdíl od nespisovných výrazů – změnit význam věty.
Na nejednoznačné (kvůli chybějícím čárkám nebo chybě ve shodě podmětu s přísudkem apod.) otázky nebo odpovědi se špatně odpovídá…

anonym

Myslím,že velký písmenko na začátku dotazu je do nebe volající,to se učí děcka na prvním stupni,pak když někdo napíše,kterej,žád­nej,mi nevadí.