mrkevicka5

Co je vertebrogenní režim

Nejlepší odpověď
Damiana

Šetřící režim, spíše klidový, nezatěžující páteř a obratle (obratel- verbetrum) buď po operaci nebo při nějakém degenerativním onemocnění páteře. Obvykle ho pacientovi přesně na míru stanovuje jeho rehabilitační pracovník.
Doplňuji:
Oprava: vertebrum.

Další odpovědi
beer

Vertebra je latinsky páteř a vert. režim znamená způsob jak se chovat, aby byla páteř co nejvíce šetřena – v souvislosti s onemocněním.
Více net

anonym

Vepište odpověď… http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-znamena-vertebrogenni-rezim