babča

Co je verifikovat?

Nejlepší odpověď
hanulka11

ověřovat si… např. pravdivost výroku,
pravost dokumentů apod…

Další odpovědi
panenka

potvrzení správnosti, pravosti; ověřování"

Zdroj: http://slovnik-cizich-slov-online.fuerte­.cz/abecedni-razeni-online-slovniku-cizich-slov?letter=v&from=1­40

Rolotr

Jen pro doplnění správných odpovědí: z latinského „veritas“ (fem.) – pravdivost,pravda. Také „verus“ – pravdivý.
Verifikovat tedy znamená poměřovat/pro­věřovat událost se skutečností, tredy také: odhalovat. Verifikovat nález: objasnit, odhalit skutečný nález.