co je velkoobchodní a maloobchodní cena

definice maloobchodní a velkoobchodní ceny

Nejlepší odpověď
Retko

Maloobchod jsou treba ruzne kramky, supermarkety, co prodavaji koncovym zakaznikum, tedy nam, spotrebitelum.

Avsak velkoobchod prodava jen maloobchodnikum, a to ve velkem. Cili nemuze tam nekdo prijit a chtit 1 kus neceho. Kupuje se proste po stovkach napriklad.

A v tom se prave lisi ceny. Velkoobchodni jsou zpravidla nizsi. Na tom prave maloobchodnici vydelavaji.

Další odpovědi
kenyrts

V dnešní době se velkoobchodní cena s maloobchodní cenou ve velké míře smazává,protože ti malý obchodníčci(myslím tím hlavně potraviny)objíždějí supermarkety a kde jsou slevy,tak nakupují ve velkém a ve svém krámku si k tomu přídají marži,u nás to vidím denodenně,tak takhle fungují malé krámky s potravinami.