pifl

Co je v televizní technice server?

Doplňuji:
No jo,televize bude vysílat na nějakém servu,ale co to je ten nějaký servr?

Nejlepší odpověď
tom004

Server je v informatice obecné označení pro počítač, který poskytuje nějaké služby nebo počítačový program, který tyto služby realizuje. V unixových systémech je označován jako démon (anglicky daemon), v Microsoft Windows pak jako služba (anglicky service).
TV začali vysílat digitálně a využívají tyto servery pro své potřeby.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ser­ver

Další odpovědi
Mapel

Není to v souvislosti, že televize bude vysílat na nějakém servru? Vlastní televizní technika tento pojem nepozná.