Co je úvěrový podvod?

Mám půjčku u jedné firmy, nyní jsem nezaplatila dvě týdenní splátky. Jejich manažer mi vyhrožuje úvěrovým podvodem, i když veškeré podklady jsem udala pravdivé. Má pravdu?

Odpovědi
sakai

nemá pravdu. Úvěrový podvod je když buď se uvedou nepravdivé údaje (a pravdivé by vedly k zamítnutí půjčky) nebo když se ukáže, že úvěr byl sjednán se záměrem ho nesplácet. Dvě týdenní splátky ho neopravňují k ničemu, pokud není v úvěrové smlouvě (smlouvě o půjčce) uvedeno jinak.