bolak

Co je uprostřed? – ranní propláchnutí hlavy

http://img.pic­tureup.cz/14052012­/5954d4f5d916bb5b5f2b1e­e8fe9c466dd756f44e­.jpg

Dokážete najít spojku?
Doplňuji:
co teď? >>> http://img.pic­tureup.cz/15052012­/d31a8514df9db903a­ee960d3c0afeb4fdcf27f7­8.jpg

Odpovědi
manon

Svádí mne to k DDT :))) Teď neusnu :)
Doplňuji:
8?

Conchus

Všechny ty věci nějak pomáhají člověku. I to seno.

manon

Že by jehla?

bolak

Tak tak… ty seš teda hlava :)

co tě nakonec navedlo na správnou cestu?

manon

Velbloud – okem jehly…jehly – podpatek (od začátku jsem tušila, že to není bota) deska- gramofon – potřebuješ jehlu…tiskárna…šlo by, ano jehličková…seno …kupku by to chtělo :), tam se jehla blbě hledá…polymer…nevím kruci…pyramida, pyramida -joo jehlan :)

bolak

no to je jasný, to já přece všechno vím tohle, já to vymešlel :) ale ptám se co byla ta věc u který ti to všechno secvaklo? bota? seno?

manon

No ten velbloud okem jehly to byl – přemýšlela jsem jednotlivě co vše může symbolizovat ten který obrázek. Současně ale už někde ležela přdstava té točící se gram. desky – pak se jakoby hned chytl ten jehlový podpatek – pak už jsem vše ověřovala tímto směrem a sedělo. Nakonec jsem si vzpomněla i na toho ježka :) Ale tuto pomůcku jsem při přemýšlení nevyužila. To už bylo jen uvědomnění si, že to byla další nápověda :) Pěkný rébus :)

manon

Jsem tady nová a to prostředí mne ještě trochu mate – dá se znovu odpovědět, když už jsem odpověděla a odpověď i 1× doplnila?

quentos

v takovým případě právě už jedině v diskuzi :{(>

manon

Škoda – pak správná odpověď nakonec nebude vidět. No nevadí :) Ale dík za odpověď.

manon

K osmičce: – pyramida, dromedár, podpatek, gramofon, polymery, tiskárna, tetování, to by třeba na 8 bylo…jen ten balík sena či slámy by musel znamenat senoseče :)

bolak

Takže, není to plást, seno, osmička ani zrcadlo a můžu vám říct, že to není ani ježek

bolak

manon: snaž se dál :)

bolak

Conchus: to je moc obecné, zkoušej to dál

bolak

annas: ne ne :), bereš to moc do hloubky, je to mnohem jedodušší; až najdeš správnou odpověď, tak to budeš vědět jistě ;)

PS: a o žádnou včelařinu nejde, to dole je „chemická záležitost“

annas

Ten plást jsem špatně viděla, proto jsem svou odpověď smazala. Určitě to bude jednoduché…