martina1

Co je únavový syndrom?

Byť jsem zdravotník,tak netuším o co jde.Jsem chcíplá,nejraději bych zalezla do postele a vylezla tak za měsíc.Nejspíš je to tím hnusným počasím,ale co když je to ten únavový syndrom?Jste taky bez energie?

Nejlepší odpověď
vagra

Chronický únavový syndrom (chronic fatigue syndrome, CFS, Myalgická encefalomyelitida) je porucha, při níž se postižený cítí bez zjevné příčiny stále vyčerpaný, stěžuje si na bolesti hlavy, kloubů i krku. Nejčastěji uvažovanou příčinou je oslabení imunitního systému vlivem životního prostředí.
Bližší podrobnosti na zdroji

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/w/in­dex.php?title=Spe­ci%C3%A1ln%C3%AD%3AH­led%C3%A1n%C3%AD&se­arch=%C3%BAna­vov%C3%BD+syn­drom&go=J%C3%AD­t+na

Další odpovědi
mosoj

Ano všichni víme co by měl být chronický únavový syndrom, ale diagnoza není snadná nebo nemožná. Nejdříve se musí vyloučit všechny ostatní možné příčiny a to se snad ani nedá zvládnout.
Proto mně připadá jaksi divné když jistý tenista má únavový syndrom a za dva měsíce je fit. Pokud by ho určitě měl tak takhle rychlé uzdravení není možné. Vím o čem mluvím, také jsem byl v podezření.

Dlouhá byla zima bez sluníčka a jaro v tom pokračuje. Lidé „rosničky“ jsou na tom ještě hůře.

KOPRETINNKA

MARTINO nejsi sama je to tim počasim taky me nic nebavi dělam jen to co musim a zatim ti díky tak pa

panenka

Únavovým syndromem trpí miliony lidí na celém světě. Projevy tohoto onemocnění se po dlouhá léta označovaly různými názvy (myalgická encefalomyelitida, syndrom chronické neuroendokrino­imunitní dysfunkce aj.), pojem chronický únavový syndrom je však nejpoužívanější. Nejčastěji se vyznačuje pocity hlubokého a dlouhodobého vyčerpání, poruchami spánku, špatným soustředěním, depresemi, bolestmi kloubů a svalů, bolestí v krku, zvýšenou teplotou…

Zdroj: http://www.or­dinace.cz/cla­nek/unavovy-syndrom/#proč