Gus_Fring

Co je nejúčinnější: sedy-lehy, sklapovačky, nebo zkracovačky?

Sedy-lehy – klasika, až nahoru.
Zkracovačky – sedy-lehy, které jdou jen do 1/2. Jsou prý lepší, protože se při nich prý neničí záda.
Sklapovačky – jde se nahoru, jak horní částí, tak nohama. Poté se někde cca uprostřed setkají. Existuje varianta jak s nataženýma, tak i pokrčenýma kolenama.

Nejlepší odpověď
Tw!st

Nejlepší je střídat co nejširší spektrum cviků. Já se inspiruju z tohodle: https://darebe­e.com/images/pos­ters/ab-exercises-chart.jpg

Další odpovědi
DoTazatel

Nejlepší je cviky a celkový způsob cvičení obměňovat, protože je dobré svaly „šokovat.“ Tím dobře rostou a trénují se. Když totiž stále děláme jen jeden cvik na konkrétní partie, ty svaly si na to jakoby zvyknou – a svaly rostou při námaze a hlavně při překvapivé námaze – nějaká nová aktivita, na kterou nejsou zvyklé/vytrénované, proto je dobré cviky měnit.

Všechny uvedené jsou podle mě dobré, já bych nedokázal vybrat, které jsou nejlepší… podle mě se při žádném totmto cviku zádá neničí (když se ten cvik provádí správně, nehrbíme se atd). Sedy-lehy, sklapovačky (a plank) jsou prostě základní cviky na břícho – proto nemůžu vybrat.
Btw pokud by pčece jen některý ten cvik skutečně záda ničil (třeba klasické sedylehy), tak je na to dobrý právě ten plank anebo joga – to je na zpevnění a stabilizaci těla.

autacek

Účinnější na co? Každý cvik procvičuje určitou skupinu svalů. Nejlepší je cviky po sériích střídat.

EKSOT123

Tady vymysleli mučící verzi na oblíbený dětský hit baby shark:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=LurCQ9XGkt0

quentos

Tři věci nelze porovnávat druhým stupněm přídavných jmen.

DoTazatel

Tady je ještě takový článek, který řečí naší problematiku s cviky na břicho a jejich působení na záda?:
https://www.trxsys­tem.cz/nejlep­si-cvik-na-bricho/

Ale já tomu moc nedávám, tomu článku, moc mu neverim…