DusanOrlik

Co je typický znak pro baroko?

a.)Mušle b.)Perla c.)Křivka ?Dnes jme psali test a bylo to tam,nevíte co?Já si myslím že křivka,mušle nepatří-protože ta patří do rokoka.díky za tip

Nejlepší odpověď
annas

Rokoko – mušle, esovitá křivka převzatá z baroka.
Barokní křivka
Perla – překlad slova baroko.

Další odpovědi
Ella

perla

Deli

Barokní křivka! Plná, buclatá, to je jasné!

chudst

Spravne je pokud se pamatuju perla; z portugalskeho slova, ktery znamena perlu nepravidelneho tva­ru.

Edit.: tak jo, je to perla :)

http://www.cesky-jazyk.cz/slovnicek-pojmu/baroko/

Citace: „Zřejmě z portugalského pérola barroca = perla nepravidelného tva­ru“

hanulka11

křivky, vlnění, oblouky, kopule (místo pravoúhlých tvarů)