ivosek2

Co je typická česká věc?

např. v rusku mají matrjošky v nizozemsku květiny atd…

Nejlepší odpověď
marci1

Pivo Plzeň, broušený křišťál, becherovka, tvarůžky, voják Švejk, Voskovec a Werich, Karel Čapek, kontaktní čočky ( Otto Wichterle ) a plno dalšího, hlavně ale český humor ! 🙂

Další odpovědi
briketka10

A my máme tyto tradiční výrobky :
http://www.wtcpil­sen.cz/46-tradicni_ceske_pro­dukty_a_znacky

RyuzakiKate

Buranství, vepřo knedlo zelo, svíčková, ponožky v sandálech, ledvinka, pivo (pořádný!), krádež, černý humor, cynismus, satira, cikáni…

Awe

RyuzakiKate:Za­poměla si na základní a snad nejdůležitější věc… Závist.

led

Ř ř

zorro

RyuzakiKate, díky za předvedení buranství v praxi

Luxx

staré dobré autobusy Karosa
a pivo
a taky to, že Češi chodí zabalení v softshellu a podobných outdoorových vymoženostech, ať je léto nebo zima, ať jdou do divadla nebo do obchodu, prostě kamkoliv.. nikde jinde na světě tohle asi neuvidíš

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Karosa

anonym

Jako první mě napadla jako Aweho -závist.

Emefej

Kostkový cukr a versatilka.

Pisner Urquell und Becherovka? Ja Ja. Diese sind wirklich typisch tschechische Produkte.

Jan Rynt

Řízek

led

Typicky české je známe „R zavesené na háčku“ Ř ř
Dúfam, že ma za toto nik nezavesí na háček od Ř, veď aj na Slovensku zas máme zastrešené Ô ô

briketka10

RyuzakiKate

Ty všemu dáš pěknou ťafku 😁

RyuzakiKate

Hihi, občas je to třeba :D
zorro: Tak nebudu přece zapírat svoje češství ;)