dust8

Co je třeba vystudovat k práci kurátora?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, kterého kurátora máte na mysli.

1. Kurátor archeolog. Ten se může starat o určité sbírky, tedy muzejní archeologcké. Absolvuje VŠ příslušného nebo podobného oboru a k tomu třeba postgraduální studium.

„Jak se rodí kurátoři“
https://www.vy­sokeskoly.cz/cla­nek/jak-se-rodi-kuratori

2. Sociální kurátor

"Předpoklady

  • věk nad 18 let
  • způsobilost k právním úkonům
  • trestní bezúhonnost
  • státní občanství ČR
  • trvalý pobyt na území ČR
  • vyšší odborné vzdělání získané absolvováním vzdělávacího programu v oborech vzdělání zaměřených na sociální práci a sociální pedagogiku, sociální pedagogiku, sociální a humanitární práci, sociální práci, sociálně právní činnost, charitní a sociální činnost

    Výhodou mohou být další níže uvedené předpoklady:

  • znalost zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách ve znění pozdějších předpisů, zákona č. 359/1999 Sb. o sociálně právní ochraně dětí ve znění pozdějších předpisů, zákona č. 94/1963 Sb. o rodině ve znění pozdějších předpisů a zákona č. 218/2003 Sb. o soudnictví ve věcech mládeže
  • komunikativní schopnosti, profesionalita, asertivní jednání, flexibilita
  • aktivní znalost práce na PC atd."

https://mesto­kladno.cz/vybe­rove-rizeni-socialni-pracovnik-pracovnice-kurator-pro-deti-a-mladez-ktery-ktera-bude-pracovat-v-oddeleni-socialne-pravni-prevence-a-ochrany-odboru-socialnich-veci-a-zdravotnictvi-mmk-pracoviste-magistratu-severni-ul/d-1404102