Human

Čo je treba na to, aby som si mohol vyrábať vlastnú solárnu energiu?

Samozrejme najprv bude treba solárny panel, akumulátor (na uskladnenie energie) a ešte čo?
Ďakujem :)

Odpovědi
anonym

No – takhle jednoduše ještě kus drátu, abys panel propojil s aku a spotřebičem…
O něco složitěji – k aku (pokud bude více, než jeden) balancer a regulátor napětí mezi panely a aku a ´hlídač´ podpětí, abys aku nevybil příliš.
Ještě o něco složitěji střídač (z 12V= na 230V~), abys mohl napájet i běžné spotřebiče.
A ještě o něco složitěji – projekt (atd…) k povolení připojení na síť.
😉

Drap

Pokud budeš vše co vyrobíš i spotřebovávat tak už nic, jen aby svítilo sluníčko. Pokud budeš propojen s dodavatelskou sítí , tak povolení na výrobu a prodej elektrické energie.

Hlada

Dotace.
Diodu.
Doporučuju na zkoušku koupit malý panel a ověřit si návratnost investice.