Kelt

Co je to život? Můžete to někdo definovat?

Co je to život? Jaké jsou podmínky pro život? Nemyslím pro člověka, ale základ. Základem je buňka. Takže jsou organizmy jednobuněčné a mnohobuněčné. A každá buňka musí fungovat. A v jedné buňce probíhají neustále nějaké reakce. Ale kolik jich je a které jsou rozhodující? To jen úvaha a vzpomínka na jednu knihu. Co vy na to? Zajímavé, že?

Nejlepší odpověď
elkon

Zajímavé – jak pro koho.

Další odpovědi
Kepler

Tak to jsi nadhodil jedno z nejsložitějších témat pro filozofy biologie. Jednoznačná definice neexistuje. Život ani nemusí být na buněčném základě. Vlastně se ani neví, jestli je virus živý organismus, nebo ne. Mrkni sem: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Definice_%C5%BE­ivota

marci1

Jak píše „Kepler“: jednoznačná definice života neexistuje. Život by se dal definovat jako sebe-replikující se systém. 🙂

Schluker

Nejjednodussi definice, kterou jsem zatim videl je zhruba takto: chemicka reakce, ktera se sama udrzuje v chodu
Je to trochu krkolomny preklad anglickeho self sustainable chemical reaction.

led

život je etapa bytia živého organizmu, teda aj človeka, medzi zrodom (počatím, zrodom) a zánikom (smrťou).

orwell

Život = způsob existence hmoty vyznačující se pohybem, látkovou výměnou a schopností rozmnožovat se. Víc a obšírněji třeba zde: http://referaty-seminarky.cz/rozdil-mezi-zivou-a-nezivou-prirodou-zakladni-znaky-zivota/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.