Shuffle

Co je to živné médium?

Děkuji

Nejlepší odpověď
beer

Termín se používá zejména v labortořích, kde se na živném mediu pěstují různé kultury a v tomto případě je používán agar.
Praxe
Více o živných mědiích zde:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ka­tegorie:%C5%BDiv­n%C3%A1_m%C3%A9dia

Další odpovědi
anonym

Živné médium = Živná půda

Živná půda (též růstové médium nebo kultivační médium) je substrát poskytující výživu a další vhodné podmínky organismům a jejich částem pěstovaným in vitro. Nejrozšířenějšího využití má v bakteriologii, mykologii a rostlinných biotechnologiích.

Čím je organismus složitější a neúplnější, tím komplexnější živnou půdu obvykle potřebuje. Zatímco bakterie nevyžadují příliš přesné složení půdy a některým stačí opravdu málo (některé jsou schopny přežívat i v destilované vodě), suspenzní buněčné kultury rostlin či kultury protoplastů už jsou extrémně citlivé a vyžadují složité živné půdy velice přesného složení.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Katego­rie:Živná_média