Avatar uživatele
quentos

Co je to „ženská migréna“?

Když jsem se začal uculovat, že „asi vím, o co jde“ (viz oblíbené ženské výmluvy v posteli apod.), bylo mi to s vážnou tváří vyvráceno – že prý vědět nemůžu. O co tedy v případě té „vážné ženské migrény“ jde? Co je její příčinou – a není to náhodou zase blokace páteře jako u 90% migrén?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Miroslavst, iceT, dedeg před 4801 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Mi­gr%C3%A9na

Migréna není jen prostá bolest hlavy, jak se často lidé mylně domnívají. Postihuje 15–20 % žen a 6 % mužů. Záchvat migrény zasahuje celý organismus. Typicky se první záchvaty objeví v pubertě, 90 % migreniků má svůj první záchvat do dvaceti let věku. Maximum bývá kolem třicítky. Kolem padesáti let, zejména u žen, výskyt migrény klesá. První záchvat po padesátce je neobvyklý. Záchvaty u mladých lidí jsou intenzivnější, s postupujícím věkem intenzita klesá a protahuje se trvání záchvatu. Mezi záchvaty se postižený cítí zcela zdráv. Nejobvyklejší frekvence záchvatů je 1–2krát do měsíce, někdo trpí častějším výskytem, někdo má jediný záchvat za život.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Nikdy bych ji nechtěla poznat,prý je to strašný pocit,znala jsem paní,která ji měla,ne tu „ženskou“.Tuh­le"migrénu"nám přisoudili muži,já teda bývám normálně unavená.

Zdroj: http://www.bo­lestihlavy.cz/priz­naky-bolesti-hlavy.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
franku

Ženská má 3 mozkové buňky.1 řídí menstruaci,2 řídí bolest hlavy a 3 přepíná mezi 1 a 2 buňkou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Jednou jsem se ptala kamarádky co je to ta migréna.Odpověděla mi,že je to tak strašná bolest hlavy,že človek nemůže jíst,vadí mu světlo,hluk,dokonce je mu až na zvracení.
Taky jsem nevěděla co to je,dokud mě to nepostihlo.Tak 2× do roka mě tahle bolest přepadne a nepomůže ani prášek ani nic jiného,to si jdu lehnout a bolest zaspat.Ráno pak o ničem nevím třeba dalšího půl roku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví