katja01

Co je to zdravotni pripojisteni??

Za par dni jedu do zahranici (EU), a mam mit ssebou zdravotni pripojisteni.Staci zdravotni prukaz VZP nebo si k tomu musim zaridit i cestovni pojisteni?? Dekuji za odpovedi.

Odpovědi
mosoj

Základní zdravotní pojištění sice v cizině platí, ale plnění nepokryje náklady na ošetření či léčení ( pojišťovna platí jenom tolik co by stál zákrok u nás!!). Náklady na ošetření jsou v cizině mnohonásobně vyšší.
Proto se doporučuje to připojištění. Bez připojištění se klidně může stát že v případě nemoci či úrazu bude chtít zdravotnické zařízení v cizině po tobě i statisícové částky.

Drap

Je vhodné si vyřídit i pojištění na cestu. Udělá to kterákoli pojišťovna, nebo i cestovka většinou na počkání.

PavlaHola

Tady najdes vsechno o zdravotnim pojisteni: http://infoci­zinci.cz/zdra­votni-pojisteni-cizincu/