SilverGabby

Co je to za znak?

Dobrý večer,vypadl mi jeden geometrický znak, značí se malým „kopečkem“ nebo „obloučkem“ , nevíte co znamená?
Předem díky za odpovědi

Odpovědi
cochee

Pokud je to tohle ∩ , tak to je průnik. Když je to vzhůru nohama (jako písmeno U), tak je to sjednocení. Nejde ale o geometrii, ale matematiku.

Ohm?

anonym

Oblouček, kopeček… :-\ A co vlnovka, to by nešlo? *)
Kdybys aspoň uvedla přesněji tvar a/nebo nějaký kontext.
Tato mne napadá oblouček…hmm…tak oblouček…no oblouček, oblouček? S bříškem vpravo je pravá závorka, s bříškem vlevo pak levá.
*) kdyby „to šlo“, pak se – třeba na wiki, koukni, co znamená tilda

bolak

Pokud je to ten průnik (množin), tak znamená že když máš množinu čísel od 1 do 10 a druhou množinu od 5 do 15, tak průnik značí oblast, ve které se množiny shodují, takže v tomhle případě jsou to všechny čísla od 5 až do 10.

Složitější verzi mých blábol pak najdeš zde > http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pr%C5%AF­nik