Jenda K.

Co je to za záhadnou stavbu v údolí Říčky?

Vím, že je to asi výstřel na slepo, ale opravdu nevím kde se už zeptat.
Včera jsem šel údolím Říčky po trase Kaprálův mlýn-Muchova bouda a v jednom místě cca zde:
https://mapy.cz/s/ko­parodusa
jsem narazil tak zbytek nějakého sloupu. (Viz foto).
Snažil jsem se o tom něco dohledat a marně, přitom je to u značené cesty, kudy projde nemalé množství lidí. Tak hledám někoho místního, co by o tom třeba věděl víc? Napadá mně akorát zbytek nějaké hydroelektrárny, ale to je zase málo „trosek“.

Nejlepší odpověď
Drap

Možností je celá řada. Mohl to být jeden z pilířů nějaké lávky. Znám něco podobného ale na jistém místě, kde jen zbylo takovéto torzo z bývalé nákladní rampy u lomu. Osobně bych nepředpokládal žádnou hydroelektrárnu a podobně. Toto nebude zřejmě starší sta let a pokud neni nic jiného v okolí, tak to nebylo i nic významného.

Další odpovědi
elkon

Pokud by byl proti podobný kus pilíře, mohla by to být původně nějaká zábrana. Viděl bych tam napříč mezi tím železa. Nejjednodušší je zeptat se místních obyvatel.

Jenda K.

elkon:

může být, toto je osamocený „sloup“ nic do páru se na druhé straně nevyskytuje.

elkon

Taky to může být zbourané.