Hanuljak

Co je to za vůni, když jdu v létě po kolejích?

Co je to prosím za vůni, když jdu v létě po kolejích?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud má trať ještě dubové pražce, jde o vůni fenolických olejů, jimiž se napouštějí. Dále pak úkapy olejů z vlakových souprav, sem tam lejno…

Další odpovědi
dudu

Pokud máš opravdu až tak citlivý čich pak věz, že jde o tělesný pach, který se posmrtně uvolnil z těl předchozích, kteří stejně jako ty už nestačili uskočit.

ivzez

Oba předchozí odpovídající mají pravdu.

Ještě by to mohla být tahle:
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-uklizi-lejna-na-drahach