Miroslavst

Co je to za tekutinu?

Zajímalo by mě, co je to za tekutinu (ano, desinfekce-to vím), ale z čeho nebo co to je?
Je to zelený a matlá se to na ránu, popř. při operaci.

Nejlepší odpověď
vecernice

Asi myslíš novikov.Používá se hodně na rány.Smrdí špitálem,jako by éterem,nebo něčím.Taky je to hořlavina a nesmí se užívat vnitřně,ani pít!/To dodávám pro určité vtipálky./Jo a pěkně štípe,ale pomáhá.

Další odpovědi
HOMER

Bude to asi nějaká rozdrcená rostlina,která má desinfekční účinky,ale neptej se mě která.

PostApMan

Podle obrázku je to zelené, třeba to je to co myslíš, ale jsou tam všechny druhy dezinfekcí, takže tma snad najdeš i tu svojí (popis zelená dezinfekce je dost nepřesná, proto jsem nenašel nic určitého)->

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/De­zinfekce

Zdroj: www.zelenahvez­da.cz/mame-reseni-pro/nase-reseni-pro-dezinfekci-a-hygienu/druhy-dezinfekce

sobol

Nedávno mi něčím tekutým matlali rozseknutou hlavu (po šití, bylo to ve vlasech), doktor říkal, že je to něco jako tekutá náplast, po zaschnutí se tím rána uzavře a vymyje se to po pár dnech. Nevím jak se to jmenuje.

elektrikář

Jsou to metylénová barviva mají desifekční vlastnosti modrá a zelená. dnes se používají ve smněsi s dalšími desinfekčními látkami.